هزینه های زندگی در قبرس شمالی
می 29, 2020 0

هزینه های زندگی در قبرس شمالی

هزینه های زندگی در قبرس شمالی : قبرس شمالی مکانی جادویی است و کاملاً سزاوار عنوان ” مروارید مدیترانه ” است . قبرس شمالی دارای زیبایی های طبیعی رنگارنگ است که از سواحل طلایی با آب شفاف کریستالی درخشان تا مزارع گل های وحشی فرش شده و ارتفاعات ” کوه  Beşparmak” که در حدود ۱۶۰ کیلومتر (۱۰۰ میلی لیتر) در امتداد رودخانه واقع شده است. ساحل شمالی جزیره قبرس مساحتی ۹۲۵۱ کیلومتر مربع مساحت دارد و سومین جزیره بزرگ ( پس از سیسیل و ساردینیا ) در دریای مدیترانه است.

این جزیره از آب و هوای شدید مدیترانه ای با تابستان های طولانی ، گرم و خشک از اواسط ماه مه تا اواسط اکتبر برخوردار است. زمستان های معتدل و گاه بارانی است و از دسامبر تا فوریه ادامه دارد. تابستان ها و زمستان ها در قبرس با فصول کوتاه پاییز و بهار از هم جدا می شوند.

هزینه های زندگی در قبرس شمالی
سیم کارت و اینترنت

در کشور قبرس شمالی دو شرکت وجود دارد که ارائه دهنده سرویس های مخابراتی هستند که می تواند خدمات متنوعی برای کاربران در نظر بگیرد قیمت ها به طور کلی از 20 لیر آغاز می شود.یک سری تعرفه ها وجود دارد که برای سرویس های مکالمه بین المللی در ماه با هزینه 100 لیر همراه است.

هزینه اینترنت ماهانه در کشور قبرس شمالی بین 60 الی 90 لیر در نظر گرفته می شود. البته با توجه به نوع بسته انتخابی دسته بندی های مختلفی در این زمینه صورت گرفته است. افراد در صورتیکه بخواهند یک وعده غذایی در یکی از رستوران های متوسط این کشور میل نمایند باید در حدود 15 لیر هزینه پرداخت کنند، این در حالی است که در رستوران های بزرگ و مرغوب هزینه برای هر فرد 50 لیر است. بطری آب معدنی 19 لیتری در این کشور بین 3 الی 66 لیر هزینه در بر دارد این در حالی است که اگر فرد بطری ها را به سوپرمارکت تحویل دهد هزینه او بیشتر می شود.

تفریحات در کشور قبرس شمالی کمی گران است البته یک سری کارت های تخفیف دار برای سرشکن شدن هزینه های موجود در نظر گرفته می شود که می تواند بسیار ارزشمند باشد. پینت بال در این کشور به طور کلی بین 30 الی 35 لیر هزینه برای هر نفر میباشد. افرادی که به غواصی علاقه دارند در کشور قبرس شمالی می بایست بیش از 60 لیر هزینه نمایند. بلیط سینما در کشور قبرس شمالی 15 لیر است و برای سوارکاری در این کشور باید 120 لیر در نظر بگیرید. افرادی که به موزه های گردشگری در کشور قبرس شمالی می روند باید 15 لیر هزینه در نظر بگیرند. شما برای صرفه جویی در کشور قبرس شمالی باید سعی کنید زمان هایی که شامل طرح های تخفیف دار است را برای تفریح انتخاب نمایید.

هزینه های زندگی در قبرس شمالی
قیمت برخی کالاهای اساسی در قبرس شمالی

  • نان 1 الی 5 لیر
  • شیر 3 الی 4 لیر
  • پنیر 15 الی 20 لیر
  • سینه مرغ 30 لیر
  • گوشت قرمز 20 الی 40 لیر
  • ماهی از 20 لیر
  • سیب زمینی و موز 1 الی 3 لیر
  • سیب 3 الی 5 لیر
  • پرتقال و نارنگی تا 2 لیر

هزینه های خورد و خوراک در قبرس شمالی بسیار نزدیک به هزینه ها در ایران می باشد. علت این امر این است که واحد پولی این کشور لیر ترکیه بوده که از نظر قیمت به واحد پولی کشور ما نزدیک می باشد. بطور متوسط هزینه های خورد و خوراک در قبرس شمالی برای یک نفر چیزی در حدود ۷۰۰ لیر می باشد.

البته این مقدار بستگی به سلیقه غذایی هر کس می تواند کم و یا زیاد شود. البته اگر علاقه زیادی به غذاهای ایرانی دارید تعداد زیادی رستوران در قبرس وجود دارد که توسط ایرانیان ساکن قبرس مدیریت میشوند، قیمت یک پرس غذا در این رستوران ها بطور متوسط ۲۰ لیر ترکیه می باشد. بنابراین هزینه های خورد و خوراک در قبرس تفاوت چندانی با ایران ندارد.

**مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید**
موسسه جهان رو مهرآیین دیانا

پیام بگذارید

Languages »