هزینه های خورد و خوراک در قبرس شمالی
آوریل 26, 2020 0

هزینه های خورد و خوراک در قبرس شمالی

در این مقاله قصد داریم تا یکسری از هزینه هایی که به عنوان مایحتاج روزانه و یا رستورانی هستند را بگوییم.

یکی از اصلی ترین سوالاتی که برای فرد متقاضی و خانواده وی خیلی پیش می آید بحث محاسبه هزینه خورد و خوراک ماهیانه در قبرس شمالی است.میتوان گفت هزینه های خورد و خوراک در قبرس تقریبا نزدیک به ایران است با تفاوتی جزئی که این اختلاف هزینه کم به دلیل این است که واحد پولی قبرس شمالی به لیر ترکیه میباشد و هزینه ها نسبت به کشور های اروپایی منطقی تر است.

ولی هزینه تقریبی خورد و خوراک برای یک نفر در حالت معمولی حدود 700 لیر ماهیانه باید در نظر گرفت که بازهم بستگی به شرایط و خود فرد دارد و با توجه به سلیقه غذایی هر کسی زیاد و کم میشود که البته این هزینه متوسط و معقولی برای فرد است.

اگر شما فردی هستید که علاقه بسیاری به غذاهای ایرانی دارید رستوران های ایرانی زیادی در قبرس شمالی وجود دارند که در مقالات بعدی آنهارا نیز معرفی خواهیم کرد ، هزینه تقریبی یک پرس غذا در رستووران های ایرانی معمولا 20 لیر تا 35 لیر میباشد و اگر توجه کنید با هزینه یک پرس غذا در یک رستوران ایران تفاوت چندانی ندارد.

هزینه های خورد و خوراک در قبرس شمالی

آدانا کباب (adana kebab)

کباب آدانا یکی از غذا های محبوب دانشجویان ایرانی است در قبرس زیرا طعم و مزه ای تقریبا مشابه با کباب کوبیده در ایران دارد و با ذائقه ایرانی سازگاری دارد کباب آدانا به دو نوع با برنج و  لقمه سرو میشود و در رستوران های مختلف هزینه ای بین 17 تا 20 لیر دارد که هزینه معقولی است.

هزینه های خورد و خوراک در قبرس شمالی

کباب ترکی (doner kebab) 

غذای بعدی که بسیار لذیذ و عالی است دونر کباب یا همان کباب ترکی است که به شدت مورد توجه دانشجویان در قبرس قرار دارد و امکان ندارد در خیابان ها قدم بزنید و یک دونر کباب نبینید حتی در کوچه ها هم این نوع رستوران ها وجود دارند
کباب ترکی به سه نوع

  1. دونر مرغ (تاووک دونر)
  2. دونر گوشت (ات دونر)
  3. میکس دونر مرغ و گوشت

سرو میشود و طعمی عالی را میتوانید حس کنید البته حتما در کنار غذا حتما از دوغ های محلی هم سفارش بدهید (پیشنهادی) خب قیمت متوسط کباب ترکی بستگی به رستوران و نوعش از 15 لیر تا 25 لیر متغیر هستش.

هزینه های خورد و خوراک در قبرس شمالی

لحماجون (lahmacun)

این گزینه یکی از لذت بخش ترین غذاها در قبرس است با اینکه معمولا رستوران های ترکی سرو میکنند اما هرجایی خوشمزگی لازم را ندارد. لحماجون (lahmacun) یک فرمول خاصی برای پختن داره و مواد درست کردنشو هرجایی نمیتونن خوب درست کنن باید چندتا رستوران رو امتحان کنید تا کاملا اطمینان پیدا کنید

لحماجون یک حال نون لواش داره که روش گوشت چرخ کرده و موارد دیگه استفاده شده میزارن داخل فر و به صورت برشته سرو میکنن، در کنار بشقاب گشنیز و لیمو هم همیشه قرار داره و معمولا روی غذا میریزن و حالت ساندویچی میل میکنند. قیمت تقریبی این غذا هم برای هر دونه لحماجون حدود 7 تا 10 لیر است که با دو تا سه دونه کاملا سیر کننده و لذیذ است.

**مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید**

پیام بگذارید

Languages »