شهر های قبرس شمالی
می 10, 2020 0

شهرهای مهم در مسیر قبرس شمالی

 • شهر های قبرس شمالی
  کارپاس | Karpas Peninsula

شهر های قبرس شمالی : نوشیدن یک فنجان قهوه، هنگام صبح، می تواند آغازی عالی برای گردشی یکروزه در این شبه جزیره باشد. شاید جالب باشد که گردش را با بازدید از کارخانه روغن زیتون شروع کنیم. کارخانه ای که نمایانگر هر دو جنبه زندگی، سنتی و پیشرفته است. در این کارخانه، می توان حالت قدیمی و سنتی، و همین طور حالت امروزی و مدرن یک کارخانه واقعی را ملاحظه کرد.

بعد از صرف نهاری سنتی در این شهر می توان مکان مناسبی را برای استراحت انتخاب کرد. بهترین انتخابی را که می توان برای استراحت گردشگران، در عصر یک روز زیبا، با آب و هوای مدیترانه ای و در مسیر قبرس شمالی انتخاب کرد، ساحل طلایی این شهر است. هنگام گذراندن زمان در این ساحل، لحظه ای نمی توانید ذهن خود را به نقطه دیگری متمرکز کنید.

 • شهر های قبرس شمالی
  گیرنه | Girne

تاریخچه قبرس را می توان به وضوح در این شهر دید، تاریخی که دیدن آن انسان را به گذشته می برد. کلیساهایی که در این شهر وجود دارد، امروز نیز به شکل موزه مورد بازدید قرار می گیرند. گردش یک روزه در این شهر می تواند به انسان فرصت دستیابی به رمز و راز تاریخ این شهر را بدهد. همان طور که می دانید این شهر یکی از قسمت هایی است که جلوه های تاریخی در آن بسیار دیده می شود.

وقتی اولین روز گشت و گذار در مسیر قبرس شمالی شروع می شود، بدون شک در درجه اول شما راهی خیابان قلعه هیلاریون می شوید. این یک خیابان معمولی نیست.

همان خیابانی است که شرکت والت دیزنی در ساخت کارتون سفید برفی و هفت کوتوله از آن الهام گرفت.

مکان بعدی، می تواند صومعه نوربرتین باشد، محلی که به صومعه صلح و آرامش معروف است. این اثر بی نظیر را گت ها (اقوام باستانی آلمانی ها) ساخته بودند.

خلیج کارپاس در مسیر قبرس شمالی
 • شهر های قبرس شمالی
  نیکوزیا | Nicosia

“نیکوزیا” را، “لدرا” نیز می نامند. ۳۰۰ سال قبل از میلاد مسیح، فرزند پادشاه مصر، شهر را بازسازی کرد و نام خود را بر آن نهاد. نیکوزیا از زمان روم شرقی، پایتخت قبرس بوده است و به مرور زمان این شهر گسترش یافت. در نهایت این شهر قدیمی و کهن به دو بخش شمالی ترکیه و جنوبی یونان تقسیم شد. در مسیر قبرس شمالی و تاریخچه این شهر، معماری زیبای عثمانی همیشه نظر انسان را به خود جلب می کند. چند اثر هنری نیز امروزه، مورد علاقه گردشگران است که شامل موزه مِولوی، ستون ونتیان، مسجد سلیمیه و زیباترین مسافرخانه های قدیمی می شود. نیکوزیا بزرگترین شهر قبرس است و در این منطقه طراحی قدیمی و مدرن، در کنار یکدیگر قرار دارند.

 • شهر های قبرس شمالی
  فاماگوستا | Famagusta

برای کسانی که علاقمند به تاریخ هستند فاماگوتسا، مکان خوبی است تا از گردش روزانه خود لذت ببرند. در ابتدا شما شاهد ویرانی های شهر قدیمی سالاریس هستید. در مسیر قبرس شمالی اگر وارد فاماگوتسا شوید، خرابی هایی که در این شهر رخ داده اند را می بیند. این خرابه ها، اکنون یکی از جاذبه های گردشگری جهان در قبرس محسوب می شود. فاماگوتسا نیز، شهری در جزیره ای بسیار زیبا است که در حقیقت یادگاری از تمدن های گذشته است. چرا که عتیقه های زیادی که در این شهر باستانی وجود دارد.

فاماگوستا در مسیر قبرس شمالی
 • گوزلیورت در مسیر قبرس شمالی

این شهر به باغ میوه قبرس معروف است. میوه های زیادی با طعم های بی نظیری در باغ های این شهر، می رویند. موزه هایی در این شهر وجود دارند که قدمت آن ها به صد ها سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد. در مسیر قبرس شمالی و در منطقه سولی، یکی از این موزه های معروف این کشور قرار دارد. در این موزه، شما می توانید شاهد سنگ فرش ها و موزائیک های بسیار نفیس و بی نظیر این سرزمین کهن، باشید. در آخر خوب است بدانید که واژه گوزلیورت، به معنای کشوری زیبا است.

 • شهر های قبرس شمالی
  طبیعت ( فلورا)

در ماه فوریه، هنگامی که دیگر کشورهای اروپا در زمستانی سرد، روزها را سپری می کنند، مسیر قبرس شمالی و طبیعت آن، پر از شکوفه های زیبا و گل های رنگارنگ می شود. در ماه های فوریه تا می، گل های داوودی، نرگس، لاله و دیگر گل ها، این سرزمین را پوشیده از رنگ های مختلف و زیبا می کنند.

 • شهر های قبرس شمالی
  فونا و حیات وحش قبرس شمالی

بیش از ۳۵۰ نوع پرنده، لاک پشت های دریایی و همینطور در حدود ۴۰۰ نوع میمون وحشی در این منطقه وجود دارد.

طبیعت در مسیر قبرس شمالی- گلدن بیچ
**مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید**

پیام بگذارید

Languages »