شهرهای قبرس شمالی
آوریل 7, 2020 0

شهرهای قبرس شمالی

شهرهای قبرس شمالی به سه شهر اصلی تقسیم میشوند که در این مقاله اطلاعاتی را در اختیار شما همراهان عزیز جهان رویی قرار میدهیم.

1- نيكوزيا (لفکوشا)

نیکوزیا یا همان لفکوشا یکی از شهرهای قبرس شمالی ، بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر قبرس شمالی به حساب میاید و تمامی ادارات و سفارت های خارجی و مکان های مهمی از جمله سازمان ملل در این شهر استقرار دارند.
شهر زیبای نیکوزیا ( لفکوشا ) تنها پایتخت تکه شده در دنیاس ،که نصف آن در قسمت شمالی (ترک نشینان) و نصف آن در قسمت جنوبی (یونانی نشینان) قرار دارد و طبق توافقاتی که بین رهبران دو قسمت انجام شده ساکنان این دو قسمت که قبرسی اصیل هستند میتوانند عبور و مرور را فقط با نشان دادن یک کارت شناسایی انجام دهند اما افراد خارجی اجازه ورود به قسمت های دیگر را ندارند.

کالج های آمریکایی، دانشگاه قبرس،شرکت های خارجی همگی در این شهر قرار دارند و میتوان گفت بهترین مکان اقامت برای افرادیست که عاشق گشت و گذار های فراوان هستند چون نیکوزیا در قلب جزیره قرار گرفته و شما به تمامی شهر های اطراف اشراف دارید و میتوانید با یک رانندگی چند ساعته به مقصد زیبای خود برسید.

شهرهای قبرس شمالی

2- فاماگوستا (ماگوسا)

شهری که بهشت دانشجویان است فاماگوستا یا در زبان محلی قبرس ماگوسا در شمال شرقی قبرس شمالی قرار گرفته. این شهر یکی از معروف ترین شهرهای قبرس شمالی است و تاریخی بسیار غنی دارد . ساختمانها و بناهای قدیمی ، کلیساها با معماری مدرن زیبا را فقط میتوانید در این شهر بیابید.

یکی دیگر از شهرهای قبرس شمالی فاماگوستا مقصدی بسیار دل انگیز برای مهاجران میباشد و به خاطر وجود دانشگاه EMU در فاماگوستا اکثرا این شهر را برای زندگی انتخاب میکنند.

ساحلهای زیبایی که در نزدیکی قبرس وجود دارد زبان زد کل توریست هایی است که به این کشور سفر کرده اند ساحلهایی با شن ها طلایی در کنار دریای زیبای مدیترانه و آرامش وصف نشدنی، زیبا نیست؟!

در تعطیلات تجربه چنین منظره ای ،خارق العاده و به یاد ماندنی خواهد بود در قبرس شمالی زیبایی پایان ندارد.

کلیساهای زیادی که در قبرس وجود دارند که همه آنها مربوط به قرن سوم میلادی هستند .

شهر فاماگوستا منزلگاه مناظر و مکان هایی مثل خرابه های شهر سالامیس – خانقاه سنت برناپاس – مسجد لالا مصطفی پاشا – کلیسای جامع سنت نیکولاس و برج اوتلو می باشد.

3- گيرنه (kyrenia)

گیرنه “جواهر قبرس” جزو یکی از سه شهرهای قبرس شمالی است . این شهر که در شمال قبرس واقع شده ، در ۶۴ کیلومتری از کشور ترکیه قرار دارد .

میتوان گفت گیرنه زیباترین و توریستی ترین شهر قبرس شمالی میباشد از بدو ورود به این شهر از جنگل و کوه ها گذر میکنید و به شهری مدرن و بسیار زیبا میرسید.

مناظر زيباي كوه های سرسبز و درياي آن بسيار مورد علاقه  توریست ها قرار گرفته است و فقط به این ها منتهی نمیشود بلکه مکانهای تاریخی و قدیمی هم در نزدیکی این شهر قرار دارند که از انها نیز میتوان نام برد.

شهر بندری گیرنه شهری کوچک و توریستی است ، در این شهر اغلب خانه ها به صورت ویلایی ساخته شده اند و ساختمان های مرتفع بسیار کم به چشم میخورند . گیرنه یا کایرنیا مهم‌ ترین شهر سواحل شمالی قبرس به شمار میرود . قلعه شهر و بندر قدیمی گیرنه مهمترین مراکز توریستی شهر به حساب میایند و تفریحات در بندر گیرنه به صورت فراوان وجود دارند . در کنار این همه زیبایی گیرنه وجود مکانهای تفریحی و تاریخی این شهر را نسبت به شهرهای دیگر متمایز کرده و معمولا دانشجویان تعطیلات آخر هفته خود را به این شهر میروند و لذت میبرند.

پیام بگذارید

Languages »