شرایط زندگی در قبرس شمالی
آوریل 6, 2020 0

شرایط زندگی در قبرس شمالی

شرایط زندگی در قبرس شمالی : قبرس، جزیره مدیترانه‌ای با جمعیتی بالغ بر ۱.۲ میلیون نفر، از بدو تولد تمدن، چندین قدرت حکومتی مختلف را متحمل شده‌ است.

پس از آن، کشورهای آشوری، مصر، پارسی و روم و سپس توسط ونیزی‌ها و در انتها به دست امپراتوری عثمانی (از ۱۵۷۱ تا ۱۸۷۸) ترکیه کنونی تصرف شد. بریتانیا آخرین قدرت امپراطوری بود که قبرس را تحت کنترل داشت که پس از آن قبرس در سال ۱۹۶۰ استقلال خود را بدست گرفت.

در مقاله زیر 10 واقعیت مهم در مورد شرایط زندگی در قبرس شمالی ارائه خواهد شد و سعی خواهیم کرد نشان دهیم که چگونه مردم این کشور زندگی می‌کنند و شرایط زندگی آنها به چه صورت است.

شرایط زندگی در قبرس شمالی

 1. قبرس از سال ۱۹۷۴ به لحاظ سیاسی و قومی به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شده‌است.
  قبرس شمالی کشوری است که به طور رسمی فقط توسط ترکیه شناخته شده است که توسط قبرسی‌های ترک کنترل میشود ، در حالی که قبرس جنوبی خودمختار است و عمدتا توسط قبرسی‌های یونانی کنترل می‌شود.
  در حالی که ترکیه قبرس شمالی را به عنوان یک قلمرو ترک می‌شناسد، بقیه جهان قبرس شمالی را بخشی از جمهوری قبرس میدانند که متشکل از قبرس جنوبی نیز میباشد.

 2. قبرس در سال ۲۰۰۴ به اتحادیه اروپا پیوست و از زمان پذیرش آن ، از نظر سیاسی و اقتصادی سود فراوان برده‌است.
  شرایط زندگی در قبرس شمالی بهبود یافت، چرا که کشور به معاهدات اروپا و قانون اتحادیه اروپا برای حل نا آرامی داخلی و همچنین افزایش امنیت مربوط به عضویت اتحادیه اروپا دست یافت. امروزه بیش از نیمی از تجارت قبرس در اتحادیه اروپا اتفاق می‌افتد که بدون عضویت در اتحادیه امکان پذیر نبود.
 3. مهمترین مزیت شرایط زندگی در قبرس شمالی ، دریافت تمامی فواید زندگی مدیترانه ای با قیمتی بسیار جذاب است. در واقع، در قبرس شمالی، پول شما می تواند خیلی بیشتر از سایر مقاصد سرمایه گذاری دیگر رشد داشته باشد.
 4. قبرس شمالی، دارای تاریخی غنی و پر جنب و جوش و از لحاظ فرهنگی مردمی بسیار خون گرم و مهربان را در خود جای داده.
 5. با توجه به این واقعیت که بخش شمالی این جزیره تنها توسط ترکیه شناخته شده‌است، از نظر اقتصادی آن به اندازه قبرس جنوبی به اثبات واقعی نرسیده و هنوز هم از تحریم‌هایی رنج می‌برد. با این حال هزینه زندگی و اموال در قبرس شمالی بسیار کم‌تر از دیگر کشورهای اروپایی است با توجه به شرایط عالی زندگی.
  شرایط زندگی در قبرس شمالی
 6. بسیاری از بازنشستگان مهاجر از این مزیت استفاده می‌کنند و در بخش شمالی قبرس مستقر می‌شوند تا درآمد بازنشستگی شان را کنترل کنند در کنار یک زندگی اروپایی با هزینه عالی.

 7. قسمت شمالی این جزیره احتمالا زیباترین بخش قبرس است که شامل قلعه‌های صلیبی دراماتیک، دهکده‌های مستعمراتی ، مایل‌ها بدون ساخت و سازهای عظیم و سواحل بکر که آرامشی دور از فضای مدرن پرمشغله شهرهای پرجمعیت را برای شما تداعی میکند.

 8. قبرس محد تمدن ، سرزمین آرامش و امنیت است.
 9. جمهوری ترک نشین قبرس شمالی  قطعاً یکی از ارزانترین کشورهایی است که در دریای مدیترانه وجود دارد. در مقایسه با هزینه های زندگی در کشوهای اروپایی ، بسیار با ارزش بوده و کیفیت بالایی دارد ، اگرچه به دلیل حجم زیاد گردشگران و مهاجران مقیم به تدریج در حال افزایش قیمت است و مذاکرات مثبتی که درباره پیوستن قبرس شمالی به اتحادیه اروپا در حال انجام است خبر نوید بخشی است برای ساکنان و سرمایه گذاران خارجی.
 10. هم خرید و هم اجاره یک ملک به طور قابل‌توجهی ارزان‌تر از هر جای دیگر در مدیترانه و اروپا است.
  اگر در بازارهای محلی برای خرید میوه و سبزیجات بروید ، تعجب خواهید کرد که چقدر قیمت ها با سایر کشورهای اروپایی متفاوت است و این مسئله مسرت بخشی است.
  با این حال، محصولات وارداتی گران هستند چون تنها می‌توانند از طریق ترکیه تحویل داده شوند و مشمول مالیات‌های سنگین میشوند.

**مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید**

پیام بگذارید

Languages »