اطلاعات سفر به قبرس شمالی
می 15, 2020 0

بهترین زمان برای سفر

اطلاعات سفر به قبرس شمالی : فصل گردشگری در قبرس از آوریل تا اکتبر ادامه دارد. در این فاصله‌ی زمانی هیچ مشکلی برای رزرو پرواز و هتل وجود ندارد و همه‌ی جاذبه‌های گردشگری و رستوران‌ها باز هستند.

فعالیت‌های تفریحی متعدد و فستیوال‌های گوناگونی برای سرگرمی گردشگران در نظر گرفته می‌شود. در کنار همه‌ی مزایایی که دارد، از مشکلات سفر در فصل توریستی قبرس می‌توان به شلوغ بودن جاذبه‌ها و بالا بودن قیمت‌ها اشاره کرد. ضمنا بهتر است که از سفر در گرمای شدید ماه آگوست اجتناب کنید.

اگر برایتان مقدور نیست که در ماه‌های دیگری غیر از ماه‌های گرم تابستانی سفر کنید، حتما اطمینان حاصل کنید که محل اقامت شما دارای تهویه ی مطبوع و وسایل خنک‌کننده‌ی مناسب باشد.

فصل پاییز هم ممکن است بسیار گرم و مرطوب باشد بنابراین روی روزهای خنک سپتامبر و حتی اکتبر حساب نکنید. بهترین زمان برای سفر به قبرس به عنوان گردشگر، دوچرخه‌سوار و علاقه‌مند به طبیعت، فصل بهار است.

زمانی که آسمان صاف و هوا ملایم است، ارتفاعات سرسبز و زیبا و رودخانه‌ها و سدها پرآب هستند. در بهار، هرجایی که نگاه کنید گل‌های وحشی روییده‌اند و در آسمان پرندگان مهاجر به پرواز درآمده‌اند.

ما در این مقاله فقط اطلاعات مهم را در باره سفر به قبرس آورده ایم در صورتی که مایل هستید مکانهای تفریحی قبرس شمالی را بدانید و اطلاعات کسب کنید روی این لینک کلیک کنید و بخوانید.

اطلاعات ضروری

اختلاف ساعت با تهران

قبرس در منطقه‌ی زمانی UTC/GMT +3 قرار دارد و یک ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است.

زبان رسمی

ترکی استانبولی / یونانی

واحد پول

لیر

نوع برق شهری

برق شهری در قبرس ۲۴۰ ولت و ۵۰ هرتز است. دوشاخه‌ها و پریزها از نوع G هستند که در ادامه تصویر آن را مشاهده می‌کنید:

اطلاعات سفر به قبرس شمالی
کد کشور

+۳۵۷

شماره‌های اضطراری

۱۱۲

جهت رانندگی

چپ

فرودگاه‌های بین‌المللی

فرودگاه بین‌المللی ارجان (شمالی)

فرودگاه بین‌المللی لارناکا (جنوبی)

اطلاعات سفر به قبرس شمالی
**مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید**

پیام بگذارید

Languages »