آب و هوای قبرس شمالی
آوریل 25, 2020 0

آب و هوای قبرس شمالی

قبرس شمالی به لطف آب و هوای گرم و عمدتاً مرطوب، با داشتن بیش از 300 روز آفتاب در طول سال، یک مقصد عالی تعطیلات در تمام طول سال بشمار می آید.
قبرس جزیره ای در دریایه مدیترانه است و منطقه ای کوهستانی نیز تلقی میشود زیرا دور جزیره را کوه فرا گرفته است.
در قبرس شمالی در زمستان هوای سرد را تجربه نخواهید کرد و پر از حس های عالی و هوایی معتدل و فوق العاده است اما در تابستان هوا کاملا آفتابی و گرم به همراه رطوبت نسبی میباشد.
در قبرس شمالی برف نمیتوان دید و تنها چیز معجزه آسای آن فراوانی باران است که هنگامی که در ساحل زیبا در حال قدم زدن هستید و لذت میبرید از منظره فوق العاده دریا ، بارانی به آهستگی میبارد و بادی که قطرات باران را در میان آسمان و زمین میرقصاند .
آب و هوای قبرس شمالی
آب و هوای قبرس شمالی

به طور کلی آب و هوای قبرس شمالی از لحاظ سلامت جزو آب و هوای عالی به حساب می آید چونکه معتدل و مدیترانه ایست و بخاطر وجود باران های پی در پی در هوا ید باقی میماند و همین وجود ید در هوا باعث آرامش و ایجاد حس بهتر در انسان میشود.

انگلیسی ها قبرس شمالی را جزیره عشق نامیدند و آب هوای عالی آن یکی از دلایل اصلی این نام گذاریست.

فصل های تابستان و زمستان توسط فصل های کوتاه پاییز و بهار از هم جدا می شوند.متوسط تعداد روزهای آفتابی در این جزیرۀ زیبا 330 روز در سال می‌باشد.

در زیر برخی نکات آب و هوایی قبرس به تفکیک ماه های سال ذکر شده اند:

دسامبر – ژانویه: ماه های زمستان در قبرس که دارای عصرها و شب های خنک و سرد است .
فوریه – مارس: بارندگی گهگاه، دارای عصرهای خنک و روزهای گرم و آفتابی.
آپریل – می: دارای گرمای مطبوع در روز که در شب کمی از گرمای آن کاسته می شود.
جون – جولای – آگوست: ماه های تابستان داغ با آسمان بدون ابر که دما تا 40 درجه سانتیگراد بالا می رود. بهترین زمان برای شنا و تفریحات دریایی ، همراه داشتن عینک آفتابی، کلاه، کرم ضد آفتاب و بطری آب ضروری است.
سپتامبر – اکتبر: دارای روزهای گرم و عصرهای خنک.
نوامبر: دارای روزهای آفتابی با گرمای مطبوع. با

توجه به موارد بالا، بهترین زمان برای سفر به قبرس از آپریل تا نوامبر است.

آب و هوای قبرس شمالی
آب آشامیدنی در قبرس شمالی

آب در قبرس دارای املاح و نمک زیادی میباشد که قابل آشامیدن نیست و آب لوله کشی فقط برای مصارف شستشو و و مصارف غیر آشامدنی قابل استفاده است.

آب آشامیدنی در قبرس به صورت بطری های 19 لیتری معدنی توسط شرکت ها درب منازل توزیع میشوند و بطری خالی را تحویل میگیرند حتی شما میتوانید به نزدیک ترین مارکت بروید و بطری آب جدیدی را تهیه کنید اما تا وقتی که شرکت ها با تفاوت قیمت اندک بطری آب هارا درب منزل تحویل میدهند مطمئنا مقرون به صرفه خواهد بود.

اخیرا حفاری ها برای توسعه لوله کشی آب آشامیدنی از ترکیه به قبرس شمالی در حال انجام است و به زودی قابل بهره برداری خواهد بود

**مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید**

پیام بگذارید

Languages »